W straży pożarnej

W czwartek 24 października 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Grupa I (5-6 latki) i uczniowie kl. I uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w sali edukacyjnej OGNIK na terenie Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

W sali edukacji przeciwpożarowej dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną oraz filmami szkoleniowymi, dzięki którym mogły dowiedzieć się czym grozi nieodpowiednie posługiwanie się sprzętem gospodarstwa domowego, jak należy postępować podczas zagrożenia pożarem lub innego niebezpieczeństwa. Kolejnym etapem wizyty było zwiedzanie sali OGNIK w której dzieci zobaczyły jak wygląda wyposażenie mieszkania w którym doszło do pożaru. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki. Na koniec spotkania trzeba było zdobyć Dyplom Małego Strażaka. Chętne dzieci musiały wejść na drabinę, uderzyć w dzwonek i samodzielnie zejść. Kto wykonał to zadanie, otrzymał dyplom.

Danuta Kaliszuk