Dzień Kredki i Dzień Misia

22 listopada obchodziliśmy w grupie 5 - 6 latków Dzień Kredki. W tym dniu kredka znajdowała się w centrum naszych działań. Słuchaliśmy piosenki pt. ,,Kolorowe kredki”, zastanawialiśmy się  ,,co by było, gdyby nie było kolorów”, a szary listopadowy dzień pomalowaliśmy na ,, niebiesko, fioletowo, żółto [….]”. Zorganizowaliśmy też konkurs plastyczny pod hasłem ,,Zaczarowana kredka”. Mieliśmy też możliwość poznania różnego rodzaju kredek. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał dyplom za udział w tym wyjątkowym święcie.

W oddziale przedszkolnym 25 listopada królowały pluszowe misie. Obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia – to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel, niezapomniana przytulanka.

Tego dnia wszystkie starszaki przyszły do przedszkola z misiami. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyliśmy się rymowanki o misiu, zrobiliśmy ,,misiowe kubeczki” i portrety naszych milusińskich. Były też tańce z misiami. Na koniec wykonaliśmy MEDALE dla naszych MISIÓW. Jednym słowem był to dzień pełen zabawy, radości i wrażeń.

Danuta Kaliszuk

Zapraszamy do zdjęć