11 listopada-klasy IV-VIII

8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego po raz 101. Uroczystość, przygotowana przez klasę VI pod kierunkiem Izabeli Kuźniak, przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy oraz wzbudzić refleksje.

Część artystyczna przypominała ciężkie czasy zaborów oraz walki o niepodległość podczas I wojny światowej, wprowadzała w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918 roku. Największy naciski położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwalały zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

To święto sprawia, że zatrzymujemy się na chwilę i wspominamy naszych przodków, którzy walczyli o wolność Polski i dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Izabela Kuźniak

Zaraszamy do zdjęć